Już za tydzień start A klasy!

Nadchodzi długo wyczekiwany start Bocheńskiej Serie A ! Po dwumiesięcznej przerwie zawodnicy ponownie walczyć będą o zwycięstwo i miejsca premiowane awansem do ligi okręgowej. W gronie "murowanych" kandydatów do awansu śmiało można wymienić dwie drużyny - GOSiR/Novi Rzezawiankę oraz "pechowego" spadkowicza z okręgówki Tarnavię Tarnawa. W tej sytuacji wydaje się, że grupę pościgową stworzą : Górnik Siedlec, Beskid Żegocina, Borkowianka BOrek, GKS II oraz Victoria Słomka. Na uwagę zasługuje również powrót Błękitnych Krzeczów, którzy w mojej opinii mogą mocno zamieszać i ostatecznie ukończyć sezon w górnej połowie tabeli. "Walka o życie" prawdopodobnie przypadnie pozostałym, gdzie z pośród grona - Raby Niedary, Polanki NIeszkowice, Trzciany 2000, Orła CIkowice, Ceramiki Muchówka i Raby Książnice CI ostatni wyglądają na najmocniejszych.

Pierwsza kolejka zapowiada się naprawdę ciekawie. Szczególnie "gorąco" powinno być w Książnicach, gdzie w spotkaniu szlagierowym I kolejki miejscowa Raba podejmie "odwiecznych" rywali z Siedlca !

Oto zestawienie par I kolejki:

Błękitni Krzeczów - Raba Niedary

Mecz beniaminka ze spadkowiczem z "okręgówki". Wyraźnym faworytem w tym spotkaniu będzie, co ciekawe drużyna Błękitnych Krzeczów. Dlaczego? Zawodnicy Jana Panny bez problemu uzyskali awans do A klasy, zbierając przy okazji dobre recenzje za grę. W sparingu przedsezonowym zawodnicy z Krzeczowa pokonali rywali aż 5-1 ! Atut własnego boiska także nie powinien być bez znaczenia. Raba Niedary znajduje się na przeciwnym biegunie. Drużyna zaliczyła 26 porażek ligowych z rzędu, z "hukiem" spadła do A klasy a na swoje ligowe punkty czeka już od 419 dni !

Tarnavia Tarnawa - Polanka Nieszkowice

Mimo, iż spotkania z beniaminkami nie należą do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych to w tym spotkaniu każdy inny wynik jak wysokie zwycięstwo Tarnavii będzie można traktować jako niespodziankę. Tarnavia nieźle spisywała się w okręgówce a do utrzymania zabrakło naprawdę niewiele. Patrząc na minione sezony w A klasie to teren w Tarnawie nie jest zbyt gościnny. "Lwy" zazwyczaj mocno "biły" rywali na swoim boisku. Polanka Nieszkowice jest w tym sezonie dużą zagadką, jednak historyczny przeskok poziomów może wymagać czasu i przysłowiowego "frycowego"

Trzciana 2000 - Gosir-Novi Rzezawianka

Drużyny, które zmierzą się w Rdzawie poprzedni sezon skończyły na przeciwległych miejscach. Podobnie powinno być w tej edycji Serie A. Trzciane mimo, iż sprawia wrażenie drużyny dobrze poukładanej brakuje doświadczenia i jakości indywidualnej. GOSiR natomiast jest drużyną, która prawdopodobnie "odjedzie" całej stawce już na starcie sezonu. Zawodnicy Rzezawy, zachwycali w poprzednim sezonie pewnie punktując wszystkich rywali. W tym sezonie cel GOSiRu jest jasny- awans do klasy wyżej. Biorąc pod uwagę kadrę, zaangażowanie i styl gry cel ten wydaje się bardzo realny.

Orzeł Cikowice - Beskid Żegocina

Gracze Orła staną przed bardzo trudnym zadaniem bowiem w gości przyjadą "Górale" - trzecia drużyna poprzedniego sezonu. Gospodarze spotkania na "wiosne" 14/15 wyraźnie stracili paliwo i seryjnie przegrywali kolejne spotkania a przed obecnym sezonem nie zachwycają stając się wg mnie drużyną, która do ostatniej kolejki walczyć będzie o utrzymanie. Dużą zagadką będzie forma Beskidu. W klubie doszło do zmian na ławce trenerskiej, kadra też wydaję się być w mocnej przebudowie dlatego pytanie brzmi- na jak wiele będzie stać "Górali" w tym sezonie?! Mimo wszystko spotkanie ze wskazaniem na Beskid.

Raba Książnice - Górnik Siedlec

Spotkanie TOPowe I kolejki A klasy. O rywalizacji obu klubów, zawodników oraz kibiców nie trzeba chyba pisać zbyt wiele. Atutem Książnic będzie własny teren oraz prawdopodobnie licznie zgromadzeni kibice, Siedlec natomiast piłkarsko wydaje się być drużyną zdecydowanie lepszą. Derby rządzą się swoimi prawami, więc "konia z rzędem" temu kto pokusi się o pewny typ na to spotkanie. Niewiele informacji oba klubu podają na temat transferów "z" i "do" klubu a to także może mieć duży wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie "Świętej Wojny".

Victoria Słomka - Borek

Pierwszy wyjazd naszej drużyny i odrazu ciężkie zadanie. Od kiedy trenerem Słomki został Mirosław Bienias, drużyna jak równy z równym walczy z każdą A klasową ekipą. Gospodarze to już nie jeden zawodnik w ataku ale całkiem przyzwoicie działający kolektyw. Jeśli chodzi o naszą drużynę to trzy mecze w sierpniu wydają się być "ciężką przeprawą" z racji na kadrę, która znajduję się na zagranicznych "rozjazdach". Wyjazd do Słomki napewno nie będzie należał do najłatwiejszych. Mimo wszystko klub zapowiada walkę o wysokie miejsce na koniec sezonu.

Ceramika Muchówka - Gks II Drwinia

Grająca w Wiśniczu, Ceramika Muchówka zmierzy się ze wzmocnioną drużyną rezerw GKS II Drwinia. Ciężko o wskazanie faworyta, gdyż zarówno jedni i drudzy w poprzedni sezonie grali "fajną" dla oka i skuteczną piłkę. W kadrach obu drużyn roi się od zawodników ponad przeciętnych jak na A klasę oraz doświadczonych co zapowiada zaciętą rywalizację pod zamkiem w Wiśniczu.